O mnie

Nazywam się Sabina Mazur. Z wykształcenia i zamiłowania jestem psychologiem. Na co dzień wraz z moją wspólniczką zarządzam placówkami opieki nad dziećmi. Prowadzę żłobki w Katowicach i w Chorzowie, przedszkole z oddziałami integracyjnymi oraz Poradnię Psychologiczno – Pedagogiczną w Katowicach. Prywatnie jestem żoną Wojtka oraz mamą Pauliny i Łukasza.

sabinamazur.pl – moje miejsce w sieci
To miejsce powstało na skutek wielu rozmów z rodzicami małych dzieci, których mam przyjemność poznawać każdego dnia w naszych Centrach Rozwoju. Kolejnymi grupami inspirującymi mnie do stworzenia tej strony, są opiekunowie pracujący z dziećmi oraz studenci pedagogiki, którzy rozpoczynając pracę w zawodzie odbywali u nas praktykę.

Często odpowiadam na pytania o inspiracje do wspólnego spędzania czasu z dzieckiem, wartościową grę, pomoc dydaktyczną czy fachową literaturę. Doszłam do wniosku, że po latach doświadczeń w prowadzeniu placówek dla dzieci, będę się tutaj z Tobą dzieliła swoją wiedzą i poradami na różne tematy, które Cię interesują.

Psycholog z zawodu i zamiłowania
Z wykształcenia jestem psychologiem. Ukończyłam Szkołę Wyższą Psychologii Społecznej w Warszawie. Po ukończeniu studiów pracowałam w HR, jednak zawsze bliższa była mi indywidualna praca z Klientem i jego Rodziną.

Po urodzeniu dwójki cudownych urwisów postanowiłam połączyć te pasje. W ten sposób po latach doświadczeń pracy z dziećmi powstało Centrum Rozwoju Dzieci Bardziej Kreatywne. Na co dzień zarządzam placówkami opieki nad dziećmi: żłobkami, przedszkolem z oddziałami integracyjnymi oraz Poradnią Psychologiczno – Pedagogiczną w Katowicach. Razem z moją wspólniczką odpowiadam za 40. osobowy zespół specjalistów, terapeutów, opiekunów, pedagogów oraz pracowników administracyjnych.

Kocham to co robię, a swoją pasją staram się zarażać innych. W pracy terapeutycznej często pracuję z literaturą. Ostatnio coraz częściej to moi mali Klienci tworzą swoje książeczki. Taka twórczość najbardziej mnie wzrusza. W warsztacie terapeutycznym często podążam za Klientem dając mu przestrzeń na wyrażenie siebie. Wierzę głęboko, że każdy zna rozwiązanie najlepsze dla siebie. Nawet malutkie dzieci nierzadko mi to pokazują, jeszcze nie mówiąc – ciało i ruch przemawia za nich. Ja staję się cieniem – słucham, obserwuję. W pracy integruję różne nurty terapeutyczne.

Pasjonujące książki dla dzieci
Jestem fanką książek dla dzieci. Najbardziej wartościowe pozycje przekazuję do naszych placówek. Dzielę się nimi również z rodzicami uczestniczącymi w konsultacjach. Jednym z moich marzeń jest stworzenie biblioteki w naszym Centrum Rozwoju, gdzie rodzice będą mogli skorzystać z wiedzy zawartej w tych wartościowych książkach.

Spełniam swoje marzenia
Na co dzień staram się krok po kroku spełniać swoje marzenia. Powoli powstają nasze pomoce dydaktyczne, materiały dla rodziców potrzebujących wsparcia w adaptacji swoich dzieci w żłobku lub przedszkolu. Staram się wspierać mamy w łączeniu ról zawodowych i rodzicielskich, ponieważ często spotykam się z silnym lękiem przed tą zmianą. Rozbudowujemy placówkę o sale terapeutyczne z Integracji Sensorycznej oraz nowe sale zabaw dla dzieci. Planujemy spotkania autorskie i wiele wiele innych.

Zależy mi aby to miejsce w sieci było oazą spokoju, ciszy i miejscem, w którym możesz oddać się marzeniom. Chcę Cię inspirować i motywować do działania. Pokażę Ci, że mimo przeciwności losu, które spotykamy na swojej drodze, warto iść do przodu i realizować marzenia. Wierzę, że wiara w drugiego człowieka daje możliwość pokonywania trudności, stawiane nam przez życie nie tylko zawodowe, ale również prywatne. Bycie rodzicem to najważniejsza rola. Przygotuj się na nią i bądź świadomym, mądrym rodzicem – przewodnikiem pokazującym dziecku piękno świata. Chcę, żebyś tutaj znalazła/znalazł odpowiedzi na nurtujące Cię pytania. Zależy mi, żebyś dzieliła/dzielił się swoimi przeżyciami, problemami i radościami. To miejsce promuje pozytywną opiekę nad dzieckiem. Jest inspiracją do organizowania zabaw, edukacji i
rozwoju. Pokażę Ci jak planować przestrzeń dziecka; co czytać, gdzie pojechać i jak spędzać czas aby był maksymalnie produktywny.

Jeśli masz do mnie pytania – zapraszam do kontaktu sabina.mazur@crdbk.pl

Scroll to top