Rodzice idą na randkę

Gdy w domu pojawia się mały człowiek, cały uporządkowany świat rodziców bardzo się zmienia. Dzieciątko staje się najważniejsze, a wszystko inne często zostaje zepchnięte na dalszy plan. Maluszek rośnie, idzie do przedszkola, później do szkoły. Rodzice skupieni na swoim potomku, zapominają o tym, że są przede wszystkim mężem i żoną.

Praca, zakupy, dziecko, dom i tak w kółko. Ciągłe obowiązki i brak czasu powodują, że żona jest tylko mamą a mąż tylko tatą. Rozmowy zaczynają się i kończą na dziecku, obowiązkach, co kto, kiedy ma zrobić, załatwić, czy przygotować. Gdy przychodzi wieczór, dziecko już śpi, to rodzice zwykle są tak zmęczeni, że zasypiają w pół minuty.

Wcale jednak nie musi tak być. Warto znaleźć czas dla dwojga, aby pielęgnować uczucie i związek. Bardzo podoba mi się to powiedzenie, że najważniejszą rzeczą, jaką tata może zrobić dla swojego dziecka, to kochać jego mamę, a mama kochać tatę. Dlatego dziś przychodzę do Was z radami, jak zorganizować czas, żebyście Wy – rodzice byli szczęśliwym małżeństwem.

Proste, codzienne rzeczy w trosce o małżeństwo

Nie trzeba organizować weekendowych wyjazdów, dużo wcześniej zaplanowanych wielkich wyjść, żeby podtrzymać temperaturę w związku. Drobne rzeczy również pozwalają zadbać o siebie nawzajem. Nawet jeśli naprawdę nie możecie wyjść, ponieważ nie macie z kim zostawić dziecka, są sposoby na podtrzymanie więzi.

Kolacja we dwoje

Jedną z nich jest kolacja we dwoje. Prosta do zrobienia, codzienna czynność tylko dla Was. Gdy dziecko już śpi, możecie razem przygotować posiłek, usiąść do niego i porozmawiać. Spróbujcie zadbać o ten rytuał każdego dnia. Wyłączcie komputery, telewizor, wyciszcie telefony. Niech to będzie czas tylko dla Was, dla Waszego małżeństwa.

Po całym dniu pełnym mnóstwa spraw, będziecie mogli na spokojnie się podzielić wszystkim czym chcecie, a czasem po prostu się przytulić i pomilczeć.

Małe niespodzianki – wielki efekt

W natłoku codziennych obowiązków często zapominamy o drobiazgach, które sprawiają radość drugiej osobie, wywołują uśmiech na twarzy i powodują, że łatwiej przyjmuje się kolejne trudy dnia codziennego.

Twoja żona lubi sushi? Wracając z pracy zamów na wynos i zaskocz nim żonę, pewnie doceni Twój gest. Mąż uwielbia po pracy wypić pyszną, aromatyczną kawę? Zrób mu kawę, gdy wróci do domu, będzie mu na pewno bardzo miło.

Wspólne planowanie tygodnia

We wpisie o podziale obowiązków w domu, pisałam Wam o tym, że planowanie może dużo zmienić na korzyść, w codziennym życiu. Wspólne ustalanie harmonogramu zajęć na kolejny tydzień, również może być ciekawą formą spędzania czasu i przede wszystkim rozmowy. To nie musi być przykry obowiązek. Podejdźcie do tego jak do tworzenia ciekawego planu dla Waszej rodziny. Może zainspirujecie się nawzajem? Znajdziecie ciekawe pomysły na wspólny czas?

Rodzice idą na randkę

Nawet jeśli nie zdarza się bardzo często, to jednak warto o to zadbać. Wspólne wyjście z domu oczywiście trzeba zaplanować wcześniej, zorganizować opiekę dla dziecka, wybrać miejsce. Jeżeli nie macie dziadków, umówcie się z sąsiadami, że tym razem oni zaopiekują się Waszym maluszkiem, następnym razem Wy zrobicie to samo. Spędźcie atrakcyjny czas poza domem. Idźcie na spacer, na pyszną kolację, na kawę do ulubionej kawiarni. Nie organizujcie tego dnia nic innego jak tylko czas dla siebie.

Nie spieszcie się, celebrujcie takie chwile.

Każdy, nawet najlepszy, związek trzeba pielęgnować i dbać o niego. Nigdy nie zapominajcie o tym, jak bardzo się kochacie i jak bardzo potrzebujecie siebie nawzajem. Troska, opieka i wzajemny szacunek, to wartości, o które zawsze warto dbać. Wiem, jak ciężko czasem wyrwać się z codziennego kieratu. Jednak dla zachowania równowagi w życiu, pomyślcie o tym, jak to zrobić i wprowadźcie w życie kilka nowych zasad.

Pamiętajcie, że szczęśliwi i spełnieni rodzice to szczęśliwe i spełnione dziecko. Ono patrzy, obserwuje i uczy się od Was. Obserwując Wasze relacje, dostaje sygnał, jak powinna wyglądać relacja dwojga ludzi. Bądźcie dla niego przykładem wzajemnej miłości, troski i wsparcia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to top