Aplikacje do nauki, gry i ciekawe zajęcia online dla dzieci

aplikacje dla dzieci, dziecko, nauka

Czy dzieci powinny grać w gry komputerowe? Czy powinny korzystać ze smartfonów i tabletów? Oto odwieczne pytania rodziców, którzy z jednej strony myślą, że nie ma w tym nic złego, ale z drugiej boją się, że treści, które dzieci znajdą w Internecie, będą nieodpowiednie. Postanowiłam więc przygotować listę ciekawych gier, aplikacji, a także zajęć online dla dzieci.

W poprzednim artykule pisałam o tym, że nie należy bać się elektroniki i że dzieci w odpowiednim wieku mogą korzystać z komputera i urządzeń mobilnych. Oczywiście wszystko pod kontrolą rodziców, więc zalecam tutaj zdrowy rozsądek i umiar.

W Internecie można znaleźć naprawdę bardzo dużo ciekawych gier i aplikacji dla dzieci. Pamiętaj, że to Ty wybierasz gry dla dziecka, a ono z kolei wybiera, z których gier i aplikacji chce skorzystać. Idąc tą drogą mam dla Ciebie kilka ciekawych propozycji. Sprawdź.

Gry i aplikacje dla młodszych dzieci

Avokiddo Emotions – to gra, w której prym wiodą zabawne zwierzaki. Polega ona na tym, że dajemy im różne przedmioty i sprawdzamy, jakie emocje będą im towarzyszyć. Gra ukierunkowana jest na emocje, jak sama nazwa wskazuje. Gra przeznaczona jest dla młodszych dzieci, ale pełną wartość ma wtedy, kiedy rodzic gra w nią razem z dzieckiem, wówczas może rozmawiać o emocjach, wyjaśniać skąd się biorą i dlaczego jedne zwierzątko reaguje uśmiechem, a inne się złości.

Trener Dzieci Mózg – to gra, w której mamy do wyboru kilka trybów:

  • dopasowywanie obrazu do jego cienia,
  • odnajdywanie niepasujących obrazów ze zbioru,
  • dopasowywanie zdjęć do jej rodziny,
  • zapamiętywanie i dopasowywanie odpowiednich kart w szeregu.

Logikoland – to gra edukacyjna składająca się z ponad 20. różnych zadań. Polega na odgadywaniu kształtów, znajdowaniu brakujących elementów, układaniu klocków w logicznej kolejności, znajdywaniu niepasujących kształtów, figur, obrazków.

Gry i aplikacje dla dzieci powyżej czwartego roku życia

Lingokids – to aplikacja do nauki języka angielskiego, rekomendowana dla dzieci do 8. roku życia. Mogą z niej korzystać dzieci od 4. roku życia, ponieważ zrobiona jest na zasadzie nauki przez zabawę. Program zabierze dziecko w bezpieczne środowisko pełne zabawy i przygód, jednocześnie zapewniając interaktywne doświadczenie edukacyjne.

Alphabet & Numbers – gra wspierająca naukę pisania cyferek i literek.

Przygody Jeżyka – to interaktywna bajka składająca się z 5 rozdziałów, w których narracja przeplata się z interaktywną zabawą. Zabawa polega na pomaganiu Jeżykowi i budowaniu razem z nim historii.

Gry i aplikacje dla dzieci powyżej szóstego roku życia

Hook – to świetna, bardzo minimalistyczna gra logiczna polegająca na schowaniu wszystkich haków w takiej kolejności, aby żaden nie zahaczył o inne. Im wyższy poziom, tym gra staje się trudniejsza, ale jest świetna.

Kids Paint – to aplikacja do rysowania, kolorowania i malowania. Dzieci mogą nauczyć się rysować wielopłaszczyznowo. Aplikacja jest bardzo kolorowa i pobudzająca wyobraźnię przestrzenną.

Zgadnij Co To? – to zabawna aplikacja dla całej rodziny. Polega na rozwiązywaniu zagadek w formie obrazkowej. To gra dla fanów zagadek, rebusów i łamigłówek.

Gry i aplikacje dla dzieci powyżej ósmego roku życia

Duolingo – to jedna z najbardziej znanych i najczęściej polecanych aplikacji do nauki języka angielskiego dla dzieci od 7. roku życia. Ogromnym plusem taj aplikacji są krótkie lekcje. Wystarczy 10 minut dziennie, aby poznawać nowe słówka.

Squla – to radość z rozwiązywania zadań, uczenia się i zabawy dla dzieci w klasach od 0 do 6. W aplikacji dostępne są materiały ze wszystkich przedmiotów, aktualizowane na bieżąco i podane w bardzo przystępnej formie, ciekawej dla dzieci. Polecam całej rodzinie.

World Rescue – to gra wspierana przez UNESCO. Gramy pięcioma postaciami z całego świata zaczynając w Kenii. Pomagamy naszym bohaterom rozwiązywać globalne problemy, takie jak wylesienie, susza, zanieczyszczenie.

Ciekawe zajęcia online

Majka.TV – zajęcia wokalno – ruchowo – taneczne dla dzieci. W trakcie kwarantanny bezpłatnie w każdy poniedziałek:

  • 10.30 – Baby Dance, czyli tańce i hulańce dla najmłodszych dzieci do 6 roku życia, natomiast,
  • 11.30 – Dzieciak sam w domu, czyli zabijamy nudę ruchem i muzyką dla dzieci w wieku 7 – 10 lat.

Studio Baletowe Opery Śląskiej – zajęcia baletowe odbywają się bezpłatnie 2 razy w tygodniu we wtorki i piątki o godzinie 16.00. Wystarczy wejść na fanpage studia, by móc w swoim domu rozpocząć lekcje tańca.

FC Barcelona i treningi piłki nożnej – coś dla fanów piłki nożnej. To zajęcia, które znam akurat z mojego podwórka.
Mam w domu fana FC Barcelony i nie ukrywam, że dotychczas trenować z FC Barceloną mógł tylko w swoich marzeniach. Teraz za sprawą fanpage Barca Academy Warszawa jest to możliwe. Trening koordynacyjny i kondycyjny online: wtorki, czwartki i piątki o godz. 18.00 Polecam każdemu maluchowi, który kocha piłkę nożną.

Jak widzisz, możliwości w świecie online jest bardzo dużo. Zebrałam tylko te najczęściej rekomendowane przez rodziców i te, które sama uważam za wartościowe. Jeśli znacie inne ciekawe propozycje zajęć online, zapraszam do podzielenia się, może ktoś inny skorzysta z Twojego pomysłu. Życzę Wam udanej nauki połączonej ze świetną zabawą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to top