Wsparcie rodziców w czasie pandemii

relaks, medytacja, odpoczynek, rodzina

Już ponad miesiąc walczymy z pandemią, która spowodowała, że z dnia na dzień musieliśmy odciąć się od wszystkiego, co dotychczas robiliśmy, od wychodzenia do pracy, szkoły, na zakupy, spacery, wycieczki, wyjazdy. Naszą codziennością stał się dom i najbliższa rodzina, z którą, powiedzmy sobie szczerze, nigdy nie spędzaliśmy aż tyle czasu co teraz. Nam rodzicom również potrzebne jest w tej chwili wsparcie, dlatego dziś postanowiłam polecić Ci kilka sprawdzonych miejsc w sieci, dzięki którym wyciszysz się i zrelaksujesz.

Warto zdać sobie sprawę z tego, że jako rodzic znalazłaś się w trudnej sytuacji, bo musisz godzić bez chwili oddechu jednocześnie kilka ról; rodzica, nauczyciela, pracownika, gospodyni domowej. Do tego dochodzą obawy o przyszłość, czy będą pieniądze, czy zachowasz posadę w pracy, czy będziesz mogła kupić dzieciom nowe buty i czy wystarczy na bieżące opłaty. To wszystko powoduje ogromny stres, a że trwa to już bardzo długo, napięcie rośnie, więc i Twoja cierpliwość poddana jest wielkiej próbie. Zdarzenia, które wcześniej w żaden sposób cię nie denerwowały, teraz powodują, że wybuchasz, ale chwilę później tego żałujesz. Czujesz, że powoli przestajesz panować nad swoimi emocjami.

Przede wszystkim uświadom sobie, że sytuacja, w której wszyscy się znaleźliśmy, jest bardzo trudna, a Ty nie musisz perfekcyjnie wykonywać wszystkich zadań i spełniać każdej roli, co więcej – miej świadomość, że emocje, które teraz Ci towarzyszą, są normalne i warto jednak postarać się je uspokoić. Dlatego przygotowałam dla Ciebie kilka bardzo ciekawych miejsc w sieci, dzięki którym Twoje skołatane nerwy przestaną wieść prym nad innymi emocjami.

Poukładane myśli z aplikacją myola.pl

Pierwszą aplikacją, którą chcę Ci zaproponować, jest aplikacja Olgi Kozierowskiej, myola.pl. W aplikacji znajdziesz:
program rozwoju w 4 podstawowych sferach życia:

  • ja, związek, rodzina, kariera,
  • ćwiczenia oddechowe i medytacyjne,
  • pomoc w kryzysowych sytuacjach,
  • rozmowy z ekspertami i felietony.

Aplikacja jest świetna, gdy czujesz chaos w głowie. Olga mówi bardzo powoli, co pozwala się totalnie odprężyć i szybko poukładać natłok myśli. Oprócz głównych programów, w aplikacji masz również dodatkowe nagrania, tzw. koła ratunkowe, gdy czujesz się bezsilna, kiedy wracasz z pracy po ciężkim dniu, kiedy chcesz zwolnić.

Polecam Ci serdecznie tę aplikację.

Sprawdzone artykuły i podcasty Uniwersytetu SWPS

Strefa Psyche Uniwersytety SWPS to projekt popularyzujący wiedzę psychologiczną na najwyższym merytorycznym poziomie. Odkrywa możliwości działania, jakie w różnych sferach życia daje psychologia. Jego założeniem jest udostępnienie rzetelnej wiedzy psychologicznej, do której można sięgać niezależnie od miejsca i czasu, w jakim się znajdujesz.

Wiedzę możesz zdobyć, czytając artykuły i słuchając podcastów. Baza materiałów jest bardzo szeroka. W momencie, kiedy piszę ten artykuł, jest 190 tekstów napisanych przez ekspertów z dzieciny psychologii, seksuologii, psychoterapii, trenerów biznesu.

Treningi relaksacyjne Psychologia w kwarantannie

Trzecią moją propozycją dla Ciebie jest portal Psychologia w kwarantannie. Strona została stworzona, aby służyć ludziom, którzy zostali poddani kwarantannie oraz osobom, które mają trudności z akceptacją nowej rzeczywistości. Do dyspozycji masz mnóstwo bloków tematycznych, w zależności od Twoich potrzeb.
Jeśli masz problemy ze snem, możesz wykonać ćwiczenia, które zapisane są w formie audio. Wykonywanie tych ćwiczeń tych ćwiczeń tuż przed pójściem spać okaże się zbawienne, a ich regularne słuchanie dodatkowo sprawi, że zapomnisz o bezsenności i kłębiących się myślach, które uniemożliwiają Ci zaśnięcie.

Na portalu są również inne ciekawe blogi tematyczne: problemy życiowe, aktywność ruchowa, zarządzanie sobą w czasie.

Jeśli czujesz, że ta nowa rzeczywistość cię przytłacza, że już nie dajesz rady i zaraz wybuchniesz – skorzystaj z aplikacji oraz portali, które poleciłam. Wierz mi, że właśnie teraz powinnaś zadbać o swoje zdrowie psychiczne nie tylko z myślą o sobie, ale również dla Twoich bliskich. Pamiętaj, że jeśli Ty będziesz spokojna, oni również to poczują.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Scroll to top