Wsparcie rodziców w czasie pandemii

relaks, medytacja, odpoczynek, rodzina

Już ponad miesiąc walczymy z pandemią, która spowodowała, że z dnia na dzień musieliśmy odciąć się od wszystkiego, co dotychczas robiliśmy, od wychodzenia do pracy, szkoły, na zakupy, spacery, wycieczki, wyjazdy. Naszą codziennością stał się dom i najbliższa rodzina, z którą, powiedzmy sobie szczerze, nigdy nie spędzaliśmy aż tyle czasu co teraz. Nam rodzicom również potrzebne jest w tej chwili wsparcie, dlatego dziś postanowiłam polecić Ci kilka sprawdzonych miejsc w sieci, dzięki którym wyciszysz się i zrelaksujesz.

Warto zdać sobie sprawę z tego, że jako rodzic znalazłaś się w trudnej sytuacji, bo musisz godzić bez chwili oddechu jednocześnie kilka ról; rodzica, nauczyciela, pracownika, gospodyni domowej. Do tego dochodzą obawy o przyszłość, czy będą pieniądze, czy zachowasz posadę w pracy, czy będziesz mogła kupić dzieciom nowe buty i czy wystarczy na bieżące opłaty. To wszystko powoduje ogromny stres, a że trwa to już bardzo długo, napięcie rośnie, więc i Twoja cierpliwość poddana jest wielkiej próbie. Zdarzenia, które wcześniej w żaden sposób cię nie denerwowały, teraz powodują, że wybuchasz, ale chwilę później tego żałujesz. Czujesz, że powoli przestajesz panować nad swoimi emocjami.

Przede wszystkim uświadom sobie, że sytuacja, w której wszyscy się znaleźliśmy, jest bardzo trudna, a Ty nie musisz perfekcyjnie wykonywać wszystkich zadań i spełniać każdej roli, co więcej – miej świadomość, że emocje, które teraz Ci towarzyszą, są normalne i warto jednak postarać się je uspokoić. Dlatego przygotowałam dla Ciebie kilka bardzo ciekawych miejsc w sieci, dzięki którym Twoje skołatane nerwy przestaną wieść prym nad innymi emocjami.

Poukładane myśli z aplikacją myola.pl

Pierwszą aplikacją, którą chcę Ci zaproponować, jest aplikacja Olgi Kozierowskiej, myola.pl. W aplikacji znajdziesz:
program rozwoju w 4 podstawowych sferach życia:

  • ja, związek, rodzina, kariera,
  • ćwiczenia oddechowe i medytacyjne,
  • pomoc w kryzysowych sytuacjach,
  • rozmowy z ekspertami i felietony.

Aplikacja jest świetna, gdy czujesz chaos w głowie. Olga mówi bardzo powoli, co pozwala się totalnie odprężyć i szybko poukładać natłok myśli. Oprócz głównych programów, w aplikacji masz również dodatkowe nagrania, tzw. koła ratunkowe, gdy czujesz się bezsilna, kiedy wracasz z pracy po ciężkim dniu, kiedy chcesz zwolnić.

Polecam Ci serdecznie tę aplikację.

Sprawdzone artykuły i podcasty Uniwersytetu SWPS

Strefa Psyche Uniwersytety SWPS to projekt popularyzujący wiedzę psychologiczną na najwyższym merytorycznym poziomie. Odkrywa możliwości działania, jakie w różnych sferach życia daje psychologia. Jego założeniem jest udostępnienie rzetelnej wiedzy psychologicznej, do której można sięgać niezależnie od miejsca i czasu, w jakim się znajdujesz.

Wiedzę możesz zdobyć, czytając artykuły i słuchając podcastów. Baza materiałów jest bardzo szeroka. W momencie, kiedy piszę ten artykuł, jest 190 tekstów napisanych przez ekspertów z dzieciny psychologii, seksuologii, psychoterapii, trenerów biznesu.

Treningi relaksacyjne Psychologia w kwarantannie

Trzecią moją propozycją dla Ciebie jest portal Psychologia w kwarantannie. Strona została stworzona, aby służyć ludziom, którzy zostali poddani kwarantannie oraz osobom, które mają trudności z akceptacją nowej rzeczywistości. Do dyspozycji masz mnóstwo bloków tematycznych, w zależności od Twoich potrzeb.
Jeśli masz problemy ze snem, możesz wykonać ćwiczenia, które zapisane są w formie audio. Wykonywanie tych ćwiczeń tych ćwiczeń tuż przed pójściem spać okaże się zbawienne, a ich regularne słuchanie dodatkowo sprawi, że zapomnisz o bezsenności i kłębiących się myślach, które uniemożliwiają Ci zaśnięcie.

Na portalu są również inne ciekawe blogi tematyczne: problemy życiowe, aktywność ruchowa, zarządzanie sobą w czasie.

Jeśli czujesz, że ta nowa rzeczywistość cię przytłacza, że już nie dajesz rady i zaraz wybuchniesz – skorzystaj z aplikacji oraz portali, które poleciłam. Wierz mi, że właśnie teraz powinnaś zadbać o swoje zdrowie psychiczne nie tylko z myślą o sobie, ale również dla Twoich bliskich. Pamiętaj, że jeśli Ty będziesz spokojna, oni również to poczują.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to top