Lato w mieście, czyli co robić z dziećmi, gdy nie wyjeżdżamy na urlop?

Powiedzmy sobie szczerze, nie każdy latem wyjeżdża na wakacje, a jak gdzieś jedziemy, to na tydzień, dwa i wracamy. Dla rodziców lato, to nie jest łatwy czas. Pojawia się problem, jak zorganizować dzieciom wakacje w mieście. Postanowiłam przygotować dla Was mini poradnik z ciekawymi propozycjami spędzenia czasu dla dzieci i całych rodzin w Katowicach i okolicach.

Przewodnik po atrakcjach dla dzieci:

 • Od wielu lat Śląski Teatr Lalki i Aktora Ateneum przygotowuje wakacyjną wystawę scenograficzną. W tym roku zatytułowana została – LALKI. Od 20 lipca do 16 sierpnia w Galerii Ateneum przy ul. 3 Maja 25 będzie można przyjrzeć się z bliska plastyce wybranych przedstawień katowickiej sceny, zarówno z bieżącego repertuaru, jak i tych archiwalnych. O wystawie przeczytacie na stronie Teatru. To okazja do zobaczenia z bliska lalek, rekwizytów, elementów dekoracji, które tworzą magię teatru, emocje i niepowtarzalne wspomnienia.
 • W ramach Fabryki Pełnej Wydarzeń w każdą sobotę sierpnia o godz.10.00 możecie wziąć udział w bezpłatne spotkanym spotkaniu z muzyką na trawie dla dzieci pod hasłem: Fa la la la na trawce muzyka gra. Tematy muzycznych spotkań:
  – 1 sierpnia, Pirackie potyczki – szantowo, morskie opowieści,
  – 8 sierpnia, Na ludowo i z przytupem- polskie hop sasy i obertasy, włoska tarantella, walc angielski,
  – 15 sierpnia, Bajkowe dźwięki-melodie z filmów i bajek dla dzieci, a dla rodziców z „07 zgłoś się” czy „Czterdziestolatka”,
  – 22 sierpnia, Po Irlandzku – żywiołowo i tanecznie z muzyką zielonej Irlandii,
  – 29 sierpnia, Przeboje przedszkolaka – „Mam chusteczkę”, „Uciekaj myszko”, „Stary niedźwiedź”.
 • Chorzowskie Centrum Kultury zaprasza na Galę IX Festiwalu Małych Form Artystycznych! W programie m.in.:
  – komedia familijna „Jak wytresować Dinożarła” – OtoTo Teatr z Wrocławia,
  – występy laureatów festiwalu na Rynku w Chorzowie,
  – wręczenie nagrody Chorzowskie Szekspiry,
  – Gala wręczenia nagród oraz spotkanie trzech teatrów on-line.
  Festiwal odbędzie się 31 lipca 2020 roku, a szczegóły dostępne są TUTAJ.
 • MOSiR w Piekarach Śląskich zaprasza na Akcję „Sportowe lato 2020”. Zajęcia odbywają się codziennie od poniedziałku do piątku od godziny 10.00 na stadionie MOSiR przy ul. Olimpijskiej 3. Zajęcia prowadzone są dla dzieci od 5. do 15 roku życia.
 • W lipcu i w sierpniu w katowickim Kinie Kosmos dzieci mogą wziąć udział w Wakacjach z Kinem Kosmos. Koniecznie sprawdźcie szczegóły i wybierzcie coś odpowiedniego dla Waszych dzieci.
 • Przez całe wakacje we wtorki i czwartki od 10.00 do 15.00 na zamkowej łące przygotowane będą stanowiska plastyczne. Do Waszej dyspozycji przekazanych jest 15 stanowisk ze sztalugami i deskami do malowania oraz merytoryczne wsparcie plastyczek. Informację znajdziecie na stronie Zamku Sieleckiego.
 • Nie lada gratka czeka w Multikinie w Katowicach na najmłodszych widzów. Jest w czym przebierać: poza filmami pełnometrażowymi Multikino proponuje maluchom spotkania z bohaterami ich ulubionych seriali. Niepokazywane jeszcze nigdy w Polsce odcinki „Psiego Patrolu” oraz – również po raz pierwszy w naszym kraju! – „L.O.L Surprise” można oglądać na ekranach Multikina. Szczegóły znajdziesz TUTAJ.
 • MOSiR w Katowicach w Hali Sportowej na ul. Józefowskiej 40 organizuje zajęcia sportowe (siatkówka, zapasy, capoeira) dla dzieci i młodzieży od poniedziałku do piątku. Sprawdź, w jakich zajęciach możesz jeszcze wziąć udział.

Mam nadzieję, że propozycje, które dla Was wybrałam, przypadną Wam do gustu i zechcecie z nich skorzystać, aby wakacje w mieście nie były takie straszne i nudne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to top